Memoriál Jozef Baláža – preteky ml. žiakov, 26.11.2022 Spišská Nová Ves
Processed with MOLDIV

V sobotu 26.11.2022 sa v mestskej plavárni v Spišskej Novej Vsi – 25 m bazén – konali plavecké preteky mladších žiakov – Memoriál Jozefa Baláža, ktorých sa zúčastnilo 221 pretekárov z 18 klubov z celého  Slovenska. Náš plavecký oddiel reprezentovalo 17 pretekárov vo veku od 8 do 12 rokov.

Z našich chlapcov sa na pretekoch predstavili: Patrick Paine, Tomáš Janda, Jakub Brejka, Leonard Zelina, Florián Grich, Filip Thyri a Filip Hurajt

Z dievčat nás reprezentovali: Sofia Chudá, Nadia Bočkorová, Andrea Jandová, Klaudia Kallová, Ela Klimeková, Adela Palubová, Melinda Macková, Zora Slovíková, Nela Zavadská a Karolína Zavadská

Naši SHARKOVIA na týchto veľmi kvalitne obsadených pretekoch preukázali svoju stúpajúcu formu, čoho dôkazom sú 4 medailové pozície, 53 zaplávaných osobných rekordov a najmä 21 prekonaných klubových rekordov.

Fantastické úspechy si podarilo dosiahnuť Sofii Chudej, ktorá si z pretekov odnáša až 3 cenné kovy. Sofia ovládla disciplínu 50 m znak, kde si v novom osobnom aj klubovom rekorde pripísala prvé miesto. Strieborný úspech si odniesla z disciplíny 50 m prsia a bronz pridala v disciplíne 50 m voľný spôsob. Medaile jej tesne ušli v disciplínach 100 m znak a 100 m polohové preteky, kde skončila štvrtá. Ďalší medailový úspech pridala Andrea Jandová, keď na 50 m motýlik dohmatla na  výbornom treťom mieste. Andrejka dosiahla aj dve siedme miesta na 50 m a 100 m voľný spôsob. Výborné výkony sme videli aj od osem ročnej pretekárky Karolínky Zavadskej, ktorej tesne ušla medaila v disciplíne 50 m znak aj 100 m znak, kde skončila na štvrtom mieste. Medaila tesne ušla aj Floriánovi Grichovi, ktorý dohmatol v disciplíne 50 m voľný spôsob na štvrtom mieste. Veľmi dobrý výkon podal aj Jakub Brejka, ktorý v disciplíne 200 m prsia dosiahol piaty najlepší čas a na 50 m prsia bol šiesty. Vyzdvihujeme aj výkony Nadie Bočkorovej, ktorá zaplávala kvalitné časy v disciplínach 50 m znak, kde bola celkovo šiesta, 50 m voľný spôsob – siedma, 50 m prsia a 100 m znak – ôsme miesto. Vo veľmi silnej konkurencii sa dokázal presadiť aj skvelý Patrick Paine, ktorý všetky svoje štarty premenil na osobné a dokonca aj klubové rekordy. Patrick bol šiesty v disciplíne 100 m znak, siedmy na 50 m znak a 3 ôsme miesta pridal v disciplínach 50 m voľný spôsob, 100 m voľný spôsob a 50 m motýlik. Kvalitné výkony podala aj osem ročná Zorka Slovíková, ktorá v disciplíne 100 m prsia dosiahla siedme miesto a v disciplíne 50 m voľný spôsob bola deviata. Všetkým našim pretekárom patrí poďakovanie za výbornú reprezentáciu nášho klubu a mesta Kežmarok.

Najbližšie sa naši pretekári predstavia na vrcholových pretekoch ml. žiakov – Majstrovstvá SR ml. žiakov, ktoré sa konajú v Šamoríne v termíne 2.12.2022 – 4.12.2022.